Living-fantasy.cz

Právě je pon 19. srp 2019 22:50:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Morrisst
PříspěvekNapsal: ned 12. úno 2012 16:08:05 

Ahoj, já jsem Morrisst (slyším i na Míro nebo Motejle). Na akce jezdím od 2008.
- Jezdím hlavně na bitvy, larpů za sebou mám jen pár, a to všechny byly ze světa pc hry Gothic (jsem velkej fanda).
- Komoráky nedělám vůbec. Ani si nejsem jistý jestli bych to dal.
- Co se bitev týče, jezdím za lehkooděnce, těžkou jsem si vyzkoušel jednou a stačilo mi. Nejčastěji bojuji dlouhým kopím či píkou, protože je to zbraň se kterou umím zacházet asi nejvíce a baví mě tím šťouchat do lidí. A na měkkých životovkách si rád zakydlím langschwertem. A poslední dobou i blbnu s rotačním prakem a vůbec s ním neumím, ale zato do toho kecám ostatním.
- Když už jsem u toho, věnuju se reenactmentu (slovo "historický šerm" je už docela zavádějící) - jsem člen Družiny Pana Hynka z Těchlovic (součást Pražského svazu) datace 1420, tam představuji prostého družiníka naprosto bez ambicí, a zadruhé se věnuji třicetileté válce - projekt polsko-litevské šlechtické družiny datace 1650.

Co se táborového vybavení týče, vlastním historické áčko (možná bych si pořídil i malý jehlánek nebo jen celtu kvůli skladnosti na cestách) a i zbylé věci na dobové či aspoň LF úrovni a už mi chybí jen pořádné nádobí, protože si ho vždycky rozflákám nebo ztratím. Už dlouho sním o cínových věcech.
Většinu věcí (až na stan, boty a pár kožených věcí) jsem si vyrobil sám a už mě ruční šití přestává bavit... Ačkoliv to vypadá stylově, takže se většinou zase překecám a šiju ručně...

Mám rozjeto milion projektů a co se kostýmů na akce týče
- Bitvy z Tolkienova světa - jezdím jako Dolan. Projekt takřka hotov (postava obyčejného zverbovance, nic extra). Kabátec v barvách Dolu by to vylepšil. [1, 2, 3].
Výjimkou je B5A kde jezdím za temnou jako horal - kostým (z posledních dvou ročníků) ve stylu ,,co jsem před akcí vyhrabal ve skříni a poskládal dohromady". [1, 2] Ale pořád se mi to zdá jako pseudo-vájkyng a ne typický horal, ale už to moc nezměním. Asi to opatřím vikingskou kápí neutrálních barev a to bude všechno.
Mám za sebou i skřetí minulost [1, 2] (B5A 09, skřetí těžká, jen zbroj 16kg. To byla moje třetí akce. Kam se hrabu na Gerrena... :D)
- WH svět - Chci si udělat kostým na Sturmkompanii - říšskej voják, střelec, lehkáč - právě ve výrobě.
- akce fantasy-středověk a jiné - jezdím prostě za generického člověka, nic spešl. Základ takového kostýmu je mnohdy stejný jak jezdím na železo. Není na tom už žádná práce, prostě poskládám věci ze skříně a jedu. [1, 2, 3, 4, 5 ]
Zatím nemám dobrou fotku LF civilu hadráka, ale taky tu bude.
Jednorázovka arabáka na Gordaenu [1]
- svět podle rpg Gothic - Na larpy s touhle tématikou jsem si vytvořil spoustu kostýmů inspirovaných herní předlohou (kdo zná předlohu tak - kopáč, stín, strážce, měšťan, žoldák, domobrana... ), nejvíc hrdý jsem na kostým žoldáka [1, více ]
- Sedmiletka-style na Dědictví míru aka Seržant Boris Ignatievič [ 1, 2, 3 ]
další kostýmy:
- oděv měšťana - Používám právě na ty larpy. Kostým inspirovaný třicítkou [1, 2] nebo s šik vestičkou [1], už mám lepší košili, tak to bude vypadat ještě líp. Na larpech kde většina hráčů má T-čkový tuniky jsem za fešáka 8-) Také hotová stylovka. Měnit budu jen obutí.
- Kostým poláka, použitelné na WH Kislev, s úpravami na Východňany a podobnou chásku. Pořád vylepšuju a doplňuju vybavení. [1, 2, 3]

Jo, a musím si samochvalně říct, že to mám hezký. 8-)

Do budoucna:
- rád bych si pořídil helmu typ lebka, protože je univerzální a hodila by se mi nejenom na šerm, ale i na kostým Sturmkompanioňana, horala, případně doláka.
- kostým na Sturmkompanii - černý kabátec dlouhý asi pod zadek a buď vypasované nohavice s červeným zdobením (každou jinou) nebo nabírané gatě pod kolena s vertikálními prostřihy a spodní vsrtvu červenou látku.
- možná na příští sezonu Dolanský kabát přes prošívku. Líbí se mi celý zelený jen s červenými lemy. Dodělat výšivky na zbylých Dol hadrech.

Kdyby někoho zajímalo jak se ze začátečníka postupně stává LF fašoun :D aneb další fotky mých kostýmů a můj postupný vývoj různých stylovek (přebytečný fotky jsem líný promazat) - http://morrisst.rajce.idnes.cz/LARP_veci/

Naposledy upravil Morrisst dne pon 21. říj 2013 20:36:39, celkově upraveno 5

Předmět příspěvku: Re: Morrisst
PříspěvekNapsal: sob 18. úno 2012 12:17:44 

Morrist na ZKAPKu 2011

Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv 08. bře 2012 14:53:30 

Morrisst na Gothicu:
Obrázek

PříspěvekNapsal: úte 01. kvě 2012 16:18:51 

Kvůli registraci na jeden larp jsem si musel vyfotit svůj "fantasy civil" na larpy

http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/4/4814 ... _vesta.jpg aneb ne každému se chce všude pobíhat v hadrech na 1.půlku patnáctky :-)
http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/4/4814 ... abatec.jpg
(kabátec je pořád nedošitej, proto trochu odstává podšívka stojáčku) Jak na to tak koukám, tak s tím kabátcem to připomíná třicítku (pro laiky - baroko) víc než bylo záměrem, ale na škodu to není. Jen jsem vzal věci z šatníku a nakombinoval je.

A když už píšu tak ještě přidám fotky, na kterých je vidět můj nový zupan, na fotkách je to sice kostým polsko-litevského dragouna z šermu, ale s širokejma kalhotama (viz předchozí fotky) bych to chtěl použít na Czernozubův projekt Najomniků :-) Jen si říkám škoda, že je tak moc světlej, ale na to s**e pes, novej dělat budu nejdřív příští sezónu. Mimochodem, ten župan byla práce na dvě noci, dvě dlouhé noci od večerníčku až do svítání...

(ten bleděmodrej s červenou čepičkou)
http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/4/4814 ... 450_n_.jpg
http://img8.rajce.idnes.cz/d0803/4/4814 ... N1468_.jpg

PříspěvekNapsal: ned 09. zář 2012 21:45:21 

Tak jedna čerstvá fotka z letošního Gothic larpu na Točníku. Jedná se o zakázkovou práci sponzorovanou zázračným lektvarem "Veselý žoldák". (omluvte nekvalitu způsobenou vysílením ze zaříkávání spáče a jiných kouzel)
Příloha:
SAM_5102.JPG
SAM_5102.JPG [ 174.79 KiB | Zobrazeno 37513 krát ]

PříspěvekNapsal: úte 11. zář 2012 9:06:02 

Naštěstí to udělali jiní :lol:
Obrázek

LH fascism- the right way! Join us!

Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 23. zář 2012 22:34:04 

Je udatný a odvážný.
Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 24. bře 2013 15:06:32 

Západní Úvaly 2013. Ještě zeleno-červenej kábat přes prošívku a bude to žůžo.
Obrázek

PříspěvekNapsal: úte 09. dub 2013 13:58:25 

Jelikož se mi nastřádaly pěkný fotky, tak jsem si po roce aktualizoval představení, jednak abych si zanarcisil a druhak abych si to sám utřídil na jaký stylovky mám kostýmy a co dál.

PříspěvekNapsal: stř 10. dub 2013 20:35:51 

Ten první pikenýr je parádní ... hlavně ta prošívka se mi libí se spojením s těma nabíranýma kalhotama... z čeho máš tu prošívku? vojenská deka?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]